A Tényleg!? anyagai a távoktatáshoz is jól használhatók. Alkalmazhatók ismertető, prezi, videóismertető készíttetéssel vagy megfelelő kérdésekkel, feladatokkal is.
A távoktatás évadján érdemes figyelmet szentelni a TTE történelmi legendacáfoló oldalának, a Tényleg?/! anyagainak is. Ezek – akár ismertető (prezi, videóismertető) készíttetéssel, akár megfelelő kérdésekkel, feladatokkal – jól használhatók távoktatás idején. Az oldalt egy módszertani ismertetőben mutatja be tanárszemmel Gönczöl Enikő cikke. Ugyan maga az oldal tematikus órai feladatokat nem készített az anyagaihoz, de készült egy feladatlap, mely a megoldókat arra ösztönzi, hogy a Tényleg?/! teljes anyagában keresgéljenek, böngésszenek. Érdeklődő nagy diákoknak a mostani helyzetben plusz feladatként ez is kiadható.
Írt továbbá az oldalhoz Szabó Márta Mária kollégánk egy módszertani ajánlást is, mely speciálisan szervezett vitán javasolja feldolgozni egyik-másik anyagot; ez a jelen körülmények között messenger, skype vagy hasonló alkalmazások „konferenciabeszélgetésein” is megrendezhető kisebb csoportban, és a diákok az erről készült videófelvételt küldhetik el a tanárnak.
Továbbá
a TTE videócsatornáján megnézhető diákvideókhoz hasonlókat otthon a diákok is
készíthetnek az oldalhoz, persze nem csoportos szerepléssel.
Két olyan anyag is van (egy március 15-éről, egy a Kádár-korról, mely vicces Facebook párbeszédekben dolgozza fel a témát. Ezek adhatnak ösztönzést hasonló anyagok készítéséhez ma népszerűbb közösségioldalak stílusához, szerkezetéhez illeszkedve, és ezekhez is lehet (akárcsak az összes többihez) tanári feladatokat adni. Szívesen vesszük, ha az anyagainkhoz készült feladatokat elküldik, hogy egy feladattárat állítsunk össze belőle.
További lehetőség, hogy a Magyar Régészet netes folyóirat újra elérhetővé tette a tenyleg.com néhány éve készített digitális anyagait, a Régésziskolát. Ebben nyolc különféle témához kapcsolódó régészeti kutatásokhoz készültek neten megoldható feladatok, videólinkek, cikkek. Elsősorban középiskolásoknak ajánljuk, de érdeklődő felső tagozatosoknak is. Témák: tatárjárás; légi régészet (drónok); várak; bronzkori kamaszlány; római kori kincsek, életmód; Szent István kora, ispánságok; ciszterci kolostor élete; honfoglalás kora. Használjátok egészséggel!