Az iskolai történelemoktatáshoz kapcsolódó komplex művészeti képzés
Sok szeretettel hívjuk és várjuk Önt a programsorozat tájékoztatójára, melyre október 5-én, 14 órakor kerül sor az Átrium Film-Színházban.
–A sorozat célja, hogy a történelemoktatáshoz kapcsolódóan a középiskolák 9-12. évfolyama alaposabban megismerkedhessen egy-egy művészeti ággal. A vizuális művészetek, a film, a színház és a zene az egyes korszakokba illeszkedve értelmezik a történelmi eseményeket, gondolkodásmódokat.
–A négy alkalomból álló sorozat kiegészítéseként egy plusz programot is ajánlunk: egy angol nyelvű – a mindennapi élethelyzetekre, szituációkra épülő – improvizációs színházi előadást. Az előadás alapszintű angol szókészletre épül, így könnyen érthető lesz az angol nyelvet tanuló diákok számára.
–A programok: 1) Egyiptom és vizuális művészetek; 2) Amerika felfedezése és filmművészet; 3) Reformkor és színház; 4) Huszadik század és zene
A tájékoztatón részletes információt adunk az egyes programok felépítéséről, tananyagba illeszthetőségéről, valamint a jelentkezés módjáról.
–A tájékoztató napon részleteket vetítünk Fila Zsófi filmrendező montázsfilmjéből, amely a második programhoz (Amerika felfedezése és filmművészet) kapcsolódik.
–Ismertetjük Szabó Borbála „Csongor és Tünde” átiratát, amely a harmadik program (Reformkor és színház) része lesz.
Minden alkalmat kiegészít egy-egy oktatási segédanyag, amely részletesen kidolgozott óravázlattal segíti a téma további feldolgozását. Az oktatási segédanyag a tanároknak szóló háttérinformációkon túl feladatokat és megoldókulcsot tartalmaz.
–Az első programhoz (Egyiptom és a vizuális művészetek) tartozó segédanyagot a tájékoztató napon adjuk át a pedagógus kollégáknak.
Kérjük, részvételi szándékát jelezze az alábbi elérhetőségek egyikén: