• Címlap
  • Hírek
  • Tallózó
  • Történelem
  • Történelemtanítás
  • TTE
  • Átláthatóság
  • Adatvédelem
  • English
Hirdetés

Kérjük, segíts, hogy folytathassuk munkánkat!

Számlaszámunk: 11705008 – 20133762.

A támogatás bankkártyával itt lehetséges.

Nagyon köszönjük.

Együttműködési lehetőség a Maladype Színházzal, a demokratikus értékek fejlesztésére, dramatikus módszerrel
2016. május 5. csütörtök, 19:24

A Maladype Színház a középiskolák érdeklődő történelem tanárai számára szakmai jegyet ajánl fel az Én a szabadságot választottam című előadásukra, egy izgalmas nevelési program kiindulópontjaként.

 

 

Az előadás ideje: május 26. csütörtök, 19:30

Helyszíne: Maladype Színház, VIII.ker. Mikszáth tér 2.

Szervezzük – írják –, hogy ezen alkalommal tudjanak találkozni szakértőinkkel is (Konok Péter, Sz. Bíró Ferenc, Gyimesi Zsuzsa, Bíró Judit, Csepeli György és Dr Borbély Zoltán). Kérjük, minél előbb jelezzék a szakmai jegy igényeiket.

 

A projektről:

A Maladype Színház „Kravcsenko-ügy” című projektje egy több fázisból álló programsorozat. Alapja Viktor Kravcsenko: Én a szabadságot választottam című könyve, amely Magyarországon először színházunk, a Maladype Színház kiadásában Konok Péter történész fordításában, Orosz István Kossuth-díjas grafikusművész borítótervével jelent meg, a XXII. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon jelent meg.

 

A műből színházi előadás készült, amely Balázs Zoltán, színész, rendező, a Maladype Színház művészeti vezetőjének előadásában „egyszemélyes kiáltványként”, monodrámaként látható. A kritika és a hazai és washingtoni közönség körében is nagy sikert aratott.

 

Az előadásra épül a Maladype átfogó színházi nevelési Kravcsenko – ügy elnevezésű programsorozata, amely 14-18 éves diákok, valamint pedagógusaik aktív partnerségi viszonyra épülő bevonásával foglalkozik a demokratikus értékek, az állampolgári jogok, a személyes és kollektív szabadság, az aktív állampolgári részvétel, a felelős választásra és döntésre való képesség, valamint a különböző társadalmi folyamatok közös vizsgálatával. A színházi nevelési program mini tárgyalások formájában valósul meg, ahol a diákok bíróként, ügyészként, ügyvédként, alperesként, felperesként és esküdtekként fogalmazhatják meg gondolataikat a fenti kérdésekről. A tárgyalások alapja és kiindulópontja Viktor Kravcsenko 1949-es párizsi pere. A projektben részt vevő szakértők: Bíró Judit, szociológus, az ELTE TÁT Kisebbségszociológia Tanszékének vezetője, Gyimesi Zsuzsanna, Oroszország-kutató, az ELTE BTK Ruszisztikai Központjának ügyvivő szakértője, Borbély Zoltán, jogász, ügyvéd, a Legfőbb Ügyészség korábbi szóvivője, Csepeli György, szociológus, szociálpszichológus, a Magyar Szociológiai Társaság elnöke, Konok Péter, történész, a kötet fordítója, Pók Attila, történész, az MTA BTK TTI megbízott igazgatója és Sz. Bíró Zoltán, történész, az MTA BTK TTI tudományos főmunkatársa.

 

A Kravcsenko – ügy projekt első évadjának záró színházi nevelési foglalkozásaira, május végén kerül sor.  A projekt első évében Magyarország hátrányos helyzetű régióinak középiskoláit célozta meg.  A foglakozásokon több mint négyszáz diák fordult meg, a tíz érintett iskola között olyan intézmények képviseltették magukat, mint a Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium, Dr. Ámbédkár Gimnázium, Szakképző Iskola, a Gandhi Közalapítványi Gimnázium, Kalyi Jag Roma Nemzetiségi Szakiskola, Szakközépiskola, vagy a budapesti Mándy Iván Szakképző Iskola. Ebben az évadban a projektet a Norvég Civil Támogatási Alap és az Open Society Institute és az EMMI támogatta.

A támogatás lezárultával a 2016/2017-es tanévben/színházi évadban elsősorban a budapesti, Budapest közeli középiskolák számára kívánjuk felajánlani a Kravcsenko-ügy projektünk színházi nevelési lehetőségeit. Projektünk kitűzött nevelési tartalmai mellett, szorosan kapcsolódik a NAT kommunizmust, diktatúrákat, tekintélyuralmi rendszereket érintő témáihoz és kitűzött követelményrendszeréhez.

ISMERTETŐ

KRAVCSENKÓRÓL

VÉLEMÉNYEK AZ ELŐADÁSRÓL

Akkor tudunk dolgozni, ha Ön is segít!


Vissza

TTE-tagok figyelmébe:

Éljen a lehetőséggel!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

TTE-közösség

TTE a Facebookon

Youtube-csatorna

Tankönyvek

Hisztorizás podcast

Szlovák-magyar közös múlt

Történelemtanárok (34.) Országos Konferenciája

„Vissza a jövőbe!”- A közösségi média és az AI hatása a történelemre

A Történelemtanárok (34.) Országos Konferenciájának állásfoglalása

Eddigi konferenciáink

Galéria

Nemzeti Emlékezet Program - Auschwitz-út 3.

Támogatók

A tte.hu működésének támogatója

Adomány

Címkék

alapvizsga aláírásgyűjtés civil Civil Közoktatási Platform családtörténet előadás emberi jogok emléknap gyász Különóra módszertani cikk NAT tankönyv TTE-konferencia Tényleg!? történelmi atlasz törvény álhírek állásfoglalás érettségi

Partnerek

  • Impresszum
  • Alapszabály
  • Tagdíj
  • Belépési nyilatkozat
  • Támogatás
  • Kapcsolat
Történelemtanárok Egylete 1997-2017