Nagy Imre-emlékplakettet kapott Miklósi László, a TTE elnöke a Nagy Imre Társaságtól. Az indoklás alapján ez az elismerés a Történelemtanárok Egyletének is szól.
A Társaság a kitüntetést a következőkkel indokolta:
Az általa vezetett TTE 1989-ben csatlakozva 40 történész állásfoglalásához három egyenrangú nemzeti ünnepet javasolt.
A TTE az iskolaigazgatók figyelmét egyik első állásfoglalásában hívta fel arra, tegyék lehetővé 56 tisztességes megünneplését.
A temetetlen halott c. film vitáján új irányba terelte a beszélgetést (A gyerekeknek e filmből lett egyértelmű, hogy 56 pozitív esemény, s Nagy Imre pozitív szereplő; mártír.) Ugyanakkor a TTE elsőként hívta fel a figyelmet a hamis mítosz veszélyeire is.
A Nagy Imre Társaság megalakulásának huszadik évfordulója alkalmából emlékkonferenciát is tartottak. Bemutatták a szervezet alapítványa által kiadott dokumentumkötetet is, amelyben a társaság alapítójára, az egykori mártír miniszterelnök lányára, a 2008-ban elhunyt Nagy Erzsébetre emlékeznek.
A 270 oldalas, fényképekkel illusztrált, interjúkat, nyilatkozatokat, cikkeket és visszaemlékezéseket tartalmazó, Vezérlő csillagom című közéleti emlékkönyvet Jánosi Katalin – Nagy Imre unokája, Nagy Erzsébet lánya – ismertette.
A dokumentumgyűjtemény Nagy Erzsébettől származó idézettel kezdődik: „Édesapám álma mindig az volt, hogy ez a magyar föld ne a széthúzó, hanem az összefogó, a tenni akaró és tenni tudó, a közös boldogulásért küzdő, elégedett, és többé már nem civódó, kesergő elégedetlenkedők országa legyen. (…) Csak egy kiegyensúlyozott társadalom adta harmóniát kívánhatunk, amit a politikai demokrácia, a szociális biztonság és a lelkek békéje teremt meg.”