• Címlap
  • English
  • Hírek
  • Tallózó
  • Történelem
  • Történelemtanítás
  • TTE
  • Átláthatóság
Hirdetés

Kérjük, segíts, hogy folytathassuk munkánkat!

Számlaszámunk: 11705008 – 20133762.

A támogatás bankkártyával itt lehetséges.

Nagyon köszönjük.

A TTE Ügyrendje
1998. április 8. szerda, 0:00

 

1. Az Alapszabályban lefektetett szabályok

A Bizottmányba magyar állampolgárt lehet megválasztatni. A Bizottmány létszáma 9 fő. A Bizottmány döntési jogkörrel rendelkezik a TTE tevékenységét illető valamennyi tartalmi, személyi, pénzügyi kérdésben, kivéve azokat, amelyek a közgyűlés feladataként kizárólag annak hatáskörébe tartoznak. A Bizottmányt az elnök, illetve akadályoztatása esetén az elnököt helyettesítő alelnök hívja össze. A Bizottmányt legalább kéthavonta, illetve szükség szerint kell összehívni, továbbá akkor, ha ezt a tagok 1/3-a az ok és cél megjelölésével kéri. Az Ellenőrző Bizottság tagjai tanácskozási joggal vehetnek részt a Bizottmány ülésein. A Bizottmány és az Ellenőrző Bizottság tagjait – a tervezett napirend feltüntetésével – a bizottmányi ülés előtt legalább egy héttel írásban értesíteni kell. A Bizottmány ülését bármelyik bizottmányi tag vezetheti. A Bizottmány határozathozatalában nem vehet részt az, aki vagy akinek közeli hozzátartozója a határozat alapján kötelezettség alól mentesül, vagy bármilyen más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt. Nem minősül előnynek a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve a tagsági viszony alapján, az alapszabálynak megfelelően nyújtott juttatás. A Bizottmány ülései – amennyiben a testület másként nem dönt – nyilvánosak. Az esetleges zárt ülés indokát írásban rögzíteni kell. A Bizottmány akkor határozatképes, ha a tagok több mint fele jelen van. Határozatképtelenség esetén a bizottmányi ülést 15 napon belül meg kell ismételni; a megismételt ülés a megjelentek számától függetlenül határozatképes. A Bizottmány döntéseit egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza meg. Titkos szavazást kell elrendelni, ha az ülés jelenlévő tagjainak több mint fele kéri. A Bizottmány üléseiről jegyzőkönyvet kell készíteni, amelyet a Bizottmány két tagjának hitelesítenie kell. Jegyzőkönyvben kell rögzíteni a döntések idopontját, tartalmát, hatályát, a döntést támogatók és ellenzők számarányát (ha lehetséges, személyét). A Bizottmány dönt saját ügyrendjéről; tevékenységéért a Közgyűlésnek tartozik felelősséggel. A Bizottmányi ügyrendnek tartalmaznia kell a Bizottmányi döntéseknek az érintettekkel való közlési, illetve nyilvánosságra hozatali módját, az Egylet működésével kapcsolatos iratokba való betekintés rendjét, a TTE muködésébe való bekapcsolódás lehetőségeit, az Egylet szolgáltatásainak igénybevételének módját, a beszámolók közlésének nyilvánosságát.

2. A Közgyűlés és a bizottmányi ülések döntéseinek nyilvántartása
A Közgyűlésről és a bizottmányi ülésekről jegyzőkönyv készül. A jegyzőkönyvet a jegyzőkönyvvezetőn kívül két hitelesítőnek is alá kell írnia. Ebben föl kell tüntetni az ülés helyét, idejét, a résztvevők nevét. Pontosan rögzíteni kell a döntéseket, ezek hatályát, (szükség szerint az) életbe lépésének idejét; a döntést támogatók és ellenzők arányát (ha lehetséges, személyét).

3. A közgyűlési és a bizottmányi döntések érintettekkel való közlése, a nyilvánosságra hozatal módja
Minden döntést – lehetőleg írásban – közölni kell az érintettel. A Közgyűlés és a Bizottmány döntései általában nyilvánosak. A nyilvánosságot – közgyűlési illetve bizottmányi döntés alapján – csupán az Egylet gazdálkodási és egyéb érdekei alapján, átmeneti jelleggel lehet korlátozni. Az egyénekre vonatkozó nyilvánosságra hozatal esetében tekintettel kell lenni a személyiségi jogok védelmére is.

4. A tagok adatainak védelme
Az Egylet tagságának részletes adatai – a jogszabályban lévő kötelezettségeket nem számítva – nem adhatóak ki.

5. A TTE irataiba való betekintés rendje
A TTE irataiba – előzetes idiőpont-egyeztetés után, hétköznap 10-12 óra között – be lehet tekinteni.

6. A TTE működésébe való bekapcsolódás lehetőségei
Az egyesület munkájába az iroda segítségével lehet bekapcsolódni. Hagyományos vagy elektronikus levélben, telefonon vagy személyesen is kezdeményezhető ez.

7. Az Egylet szolgáltatásainak igénybevételének módja
Az Egylet szolgáltatásai az iroda segítségével vehetőek igénybe. Lehetőség szerint ezeket nyilvánosan is (pl.: TTE Hírmondó, TTE-Honlap) meg kell hirdetni.

8. A beszámolók közlésének nyilvánossága
A TTE beszámolói nyilvánosak. Megtekinthetőek – előzetes időpont-egyeztetés után – az Egylet irodájában.

Budapest, 1998. április 8.

A TTE Közgyűlése

0 shares
Már egy mozijegy ára is segítség! Ha teheted, támogasd a Történelemtanárok Egyletének munkáját!
Számlaszám: 11705008 – 20133762
Rendszeres utalás
Eseti támogatás
Köszönjük!

Vissza

Alrovatok

Állásfoglalások

Dokumentumok

Hírmondó

Információk, alapdokumentumok

Kiadványok

Morzsák

Portrék

Tagoknak

TTE a médiában

TTE-díj

TTE-közösség

TTE a Facebookon

Youtube-csatorna

Tankönyvek

Szabó Magdi-plakett

A 2022. évi díjazott: Bolla Ildikó

TTE-tagok figyelmébe:

Ön is taníthat ezzel!

Galéria

Mementó a Donnál

Történelemtanárok (32.) Országos Konferenciája

Merre van előre? Történelemtanításunk berögződései

Eddigi konferenciáink

A Történelemtanárok (32.) Országos Konferenciájának állásfoglalása

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Támogatók

A tte.hu működésének támogatója

Adomány

Címkék

alapvizsga aláírásgyűjtés civil Civil Közoktatási Platform családtörténet emberi jogok emléknap gyász kerettanterv Különóra módszertani cikk NAT tankönyv TTE-konferencia Tényleg!? történelmi atlasz törvény álhírek állásfoglalás érettségi

Partnerek

  • Impresszum
  • Alapszabály
  • Tagdíj
  • Belépési nyilatkozat
  • Támogatás
  • Kapcsolat
Történelemtanárok Egylete 1997-2017