• Címlap
  • Hírek
  • Tallózó
  • Történelem
  • Történelemtanítás
  • TTE
  • Átláthatóság
  • Adatvédelem
  • English
Hirdetés

Kérjük, segíts, hogy folytathassuk munkánkat!

Számlaszámunk: 11705008 – 20133762.

A támogatás bankkártyával itt lehetséges.

Nagyon köszönjük.

A Tényleg!? videóversenyének eredményhirdetése
2019. április 6. szombat, 10:53
Címkék: Tényleg!?

A Történelemtanárok Egyletének Tényleg!? videó versenyére a 27 jelentkezőből 12 csapat készítette el és küldte be pályaművét. Köszönjük, hogy részt vettek a versenyen, és értőn, kreatívan használták Tényleg!? weboldalunkat. Reméljük, hogy kedvet kaptak, és a továbbiakban is követik, megosztják, népszerűsítik az itt olvasható cikkeket, cáfolatokat, vitákat.

A versenyre tizenkét videó érkezett, ebből öt Budapestről, három Ráckevéről, továbbá egy-egy Kunszentmiklósról, Dunaújvárosból, Ócsáról és Gyöngyösről. Valamennyi csapat megoldotta és beküldte a versenyhez tartozó tesztet is, továbbá érkezett egy teszt videó nélkül Piliscsabáról.

A háromtagú zsűri: Kopcsik István tanár, szakíró, ismeretterjesztő, Paár Ádám történész, tanár és filmszakíró, valamint e sorok szerzője. Közös tapasztalatunk, hogy többnyire a kiírásnak megfelelő, történetileg és vizuálisan is igényes, szellemes, szerethető diákalkotások érkeztek, melyek alkalmasak arra, hogy a kortársaikat megszólítsák, és felhívják figyelmüket a történeti „fake news”-okra. A kedves, humorral, ötletekkel gazdagon fűszerezett alkotások közül azokat tesszük közzé a Történelemtanárok Egyletének oldalán (tte.hu), ill. youtube csatornáján, amelyekről úgy gondoljuk, hogy akár tanórákon is használhatók.

A 35 kérdésből álló teszt megoldásával a pályázók a weboldal ismeretéről tettek bizonyságot. Szinte hibátlanok is voltak közöttük, továbbá számos igen színvonalas megoldás érkezett. A versenyben a tesztekért max. 150 pontot, a videókért max. 300 pontot lehetett kapni. A pályaművek részletes, szöveges értékelését, valamint a kijavított teszteket a csapatoknak megküldjük.

A verseny eredménye

Az első helyezett a szabadkőművességről szóló, szellemes videót készítő csapat lett, vagyis Csóka Nóra, Máthé Kata és Novák Katalin, a Ráckevei Ady Endre Gimnázium tanulói.

A második díjat a japán-magyar rokonságról készült, nyelvileg is korrekt és szellemes munka alkotói, vagyis Tóth Patrícia, Tóth Boglárka és Tóth Balázs az ócsai Bolyai János Gimnázium tanulói nyerték el.

Harmadik helyezettek pedig Arnold Gábor, Bónyai Péter és Kanizsa Péter, a török ellen harcoló magyarok magányáról szóló ötletes és tanulságos videó készítői lettek, a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnáziumból.

A videók és tesztek pont szerinti értékelése

A díjak és a csapatoknak szóló oklevelek ünnepélyes átadására 2019. május 18-án, szombaton 10 órától kerül sor, a Tényleg!?-oldal fejlesztési projektjének szakmai bemutatóján (Budapest 1088 Múzeum u. 7. Kossuth Klub fsz. klubterem), amelyre minden résztvevő csapatot felkészítő tanáraikkal együtt szeretettel várunk.

Lőrinc László a Tényleg!? oldal szerkesztője


Videók:

Első helyezett: Szabadkőművesség. Ráckevei Ady Endre Gimnázium (Csóka Nóra, Máthé Kata, Novák Katalin)
Időtartam: 3’33”

Második helyezett: Japán-magyar rokonság. Bolyai János Gimnázium, Ócsa. (Tóth Patrícia, Tóth Boglárka, Tóth Balázs)
Időtartam: 2’34”

Harmadik helyezett: Egyedül a török ellen. Berzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest (Arnold Gábor, Bónyai Péter, Kanizsa Péter)
Időtartam: 5’08”

Negyedik helyezett: Jedlik és a fröccs (A fröccs igazi története). Baksay Sándor Református Gimnázium és Általános Iskola, Kunszentmiklós (Balla Balázs, Bődi Magyar, Bakos Róza; felkészítő tanár: Burián István) 
Időtartam: 2’57”

Ötödik helyezett: Egyedül maradtunk forradalmainkban. Berzsenyi Dániel Gimnázium 9/a Budapest (Bebők Szabolcs, Ürmös Martin, Lukács Máté) Időtartam: 3’40”

Hatodik helyezett: Háttérhatalom. KTM Újbuda Gimnázium – Képesség- és Tehetségfejlesztő Magániskola (Köteles Kata, Bánlaky Dániel, Hatvany Bence)
Időtartam: 5’12”

Hetedik helyezett: Ruharendelet. Karinthy Frigyes Gimnázium Budapest (Pauló Lili, Karkiss Réka, Steiner Bernadett)
Időtartam: 1:58

Nyolcadik helyezett: Pozsonyi csata. Ráckevei Ady Endre Gimnázium (Tatai Emese, Csoma Boglárka Lilla, Kelemen Petra és Schwarczenberger Dorka) Időtartam: 3’17”

Kilencedik helyezett: A korinthoszi csatorna. Egri Szakképzési Centrum József Attila Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Gyöngyös. (Németh Arnold Krisztián, Burai Margaréta, Puskás Máté, Mongyi Rita)
Időtartam: 2’36”

Tizedik helyezett: Ősbuda a Pilisben. Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lorántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 9/1 (Kovács Timoteusz Lajos, Vass Alex Dávid, Hüvely Dávid Henrik)
Időtartam: 2’49”

Tizenegyedik helyezett: Német kitelepítés. Ráckevei Ady Endre Gimnázium (Czigler Zita, Telek Johanna Csilla, Lukács Levente)
Időtartam: 3’59”

Tizenkettedik helyezett: Kamuhírek. Kerék Általános Iskola és Gimnázium Budapest (Szabó Richárd, Földes Bence, Kanyó Krisztián)
Időtartam: 2’17”


Projekt és a verseny támogatója: Budapesti Nyílt Társadalom Intézet Alapítvány

Akkor tudunk dolgozni, ha Ön is segít!


Vissza

TTE-tagok figyelmébe:

Éljen a lehetőséggel!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

TTE-közösség

TTE a Facebookon

Youtube-csatorna

Tankönyvek

Hisztorizás podcast

Szlovák-magyar közös múlt

Történelemtanárok (34.) Országos Konferenciája

„Vissza a jövőbe!”- A közösségi média és az AI hatása a történelemre

A Történelemtanárok (34.) Országos Konferenciájának állásfoglalása

Eddigi konferenciáink

Galéria

Történelemtanárok (1.) Országos Konferenciája

Támogatók

A tte.hu működésének támogatója

Adomány

Címkék

alapvizsga aláírásgyűjtés civil Civil Közoktatási Platform családtörténet előadás emberi jogok emléknap gyász Különóra módszertani cikk NAT tankönyv TTE-konferencia Tényleg!? történelmi atlasz törvény álhírek állásfoglalás érettségi

Partnerek

  • Impresszum
  • Alapszabály
  • Tagdíj
  • Belépési nyilatkozat
  • Támogatás
  • Kapcsolat
Történelemtanárok Egylete 1997-2017