A SozialMarie Fődíját és 15.000 eurót a szlovák Project Home nyeri el, egy olyan önsegítő program a roma emberek és családok számára, mely saját otthonuk felépítését és egyben a társadalomba és munka világába történő integrációjukat támogatja. A házak építését az ügyfelek saját maguk finanszírozzák a partner bank mikrohitelén keresztül. / A nyertesek között ünnepelhetjük Magyarországról a Történelemtanárok Egyletének Tényleg!?– Történelmi legendaoszlató weblap projektjét is.
A 2. helyezett az osztrák Volkshilfe – Essential Child Support10.000 euró nyereménnyel. Ausztriában minden ötödik gyermek veszélyeztetett a szegénység és a társadalmi kirekesztés által. Új megközelítés a projektben a családok aktív bevonása, felhatalmazása segélyek osztása helyett.
Magyar a 3. helyezettje az idei SozialMarie Díjnak! A Nyomtass Te is! projekt a SozialMarie 3. Díjával 5.000 euró támogatásban részesül. A szamizdat hagyományok által ihletve az eDemokrácia Műhely Egyesület heti rendszerességgel publikálja négyoldalas hetilapját, mellyel a sajtószabadságért küzdve a legkevésbé informált kisvárosi lakosság körében terjeszti a független híreket.
A további 12 nyertes projekt között ünnepelhetjük Magyarországról a Történelemtanárok Egyletének Tényleg!?– Történelmi legendaoszlató weblap projektjét, mely tudományos megalapozottságú ismeretek közzétételével cáfolja a neten terjedő áltudományos történelmi ismereteket; valamint a Kiútporgram Hálót adunk, nem halat – de ikrát igen! projektjét, amelyben a mélyszegénységben élők pénz és eszköz formájában kapnak kamatmentes hitelt, valamint szaktudást és mentorálást az uborkatermesztéshez. A díjak 2.000 euró támogatással járnak.
Az idei Audience Award nyertese, azaz a nemzetközi közönség kedvence és egy 1.000 eurós oktatási támogatás büszke tulajdonosa a TÁVSZEM magyar projekt lett.
Az aktív fővédnökség a SozialMarie egy fontos projektje, minden évben elkötelezett személyiségek veszik át május 1-én a fővédnöki tisztséget és támogatnak egy éven keresztül egy általuk választott jelölt projektet. Idén Erős Barbara, a MagnetBank Társadalmi Hatás és Közösségi Kapcsolatok területének vezetője lesz a SozialMarie magyarországi fővédnöke, választott projektje a Banyaerdő.
Az idei SozialMarie nyertesek is arról tanúskodnak, hogy a társadalmi innovációk ma fontosabbak, mint valaha. Küldetésük továbbra is a társadalmi változások előmozdítása: „Projektjeink azt üzenik, hogy közösségeinknek van ereje. A szolidaritásról, a kölcsönös segítésről, valamint a társadalmi és nemzetközi egymástól tanulásról tesznek tanúbizonyságot.” Wanda Moser-Heindl, Unruhe Privatstiftung alapító