A Karinthy Frigyes Gimnáziumból szerdán elbocsátott egyik tanár leírta, hogy tudta meg, hogy elbocsátották. Az iskola ma és holnap nem tud kinyitni, mert a kirúgások után nincs elég tanár. – A cikk a TTE aláírásgyűjtését is megemlíti.
Az angol-földrajz szakos Nemes Mária a Facebookon számolt be a kirúgása körülményeiről. Mint írja, az ötödik óra utáni szünetben kereste a sajtó egy kollégáját azzal a kérdéssel, hogy őt kirúgták-e. Akkor a tanároknak még fogalmuk sem volt a történtekről, azaz, hogy megjelent egy belügyminisztériumi közlemény nyolc tanár kirúgásáról.
Akkor még nem lehetett tudni sem az érintett három gimnázium, sem a tanárok nevét, így mentek be a hatodik órát megtartani.
„Az óra után már sok üzenet várt, hívtak is, éppen az egyik szülővel beszéltem, amikor jött Bea, és szólt, hogy én vagyok az egyik kirúgott. Az osztályomnak volt hetedik órája, vártam egy ideig, de elkezdtek kiszivárogni a neveink online, ezért úgy döntöttem, hogy jobb, ha én mondom meg nekik. Bementem hozzájuk.
Nekik a Karinthy volt az álomsuli, évek óta ide készültek, és a karanténos online tanulás nehézségeit leküzdve sikerült a felvételijük. Szeretnek bejárni, szeretnek itt tanulni. És szeretnek. Tudom. És én is szeretem őket.
Senkinek nem kívánom azt az érzést. Bemenni az osztályodhoz, és megmondani nekik, hogy gyerekek, nagyon sajnálom, de kirúgtak. Nem bírtam ki sírás nélkül, és ezt nagyon sajnálom. Nem a könnyeimet, hanem azt, hogy így kellett látniuk az osztályfőnöküket. De még jobban sajnálom azt, hogy ők sírtak. Az én könnyeim lenyelhetőek, de a diákjaim könnyei sebhelyként maradnak meg” – írja Nemes Mária.
Bejegyzését úgy zárja, hogy az egész egy gyalázat és nagyon sok ember nevét írhatná le, kiket vádol az ügyben. Konkrét neveket nem írt, viszont megjegyzi
Ha ezt olvasod és nem teszel semmit, akkor a te neved is ott van. Nem miattam, nem a kirúgottak miatt. A jövőnket rúgják ki éppen alólunk.
Mint írtuk, szerdán a Belügyminisztérium rövid közleményben hozta nyilvánosságra, hogy a tankerületi igazgatók december 1-jei hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusának szüntetik meg rendkívüli felmentéssel a közalkalmazotti jogviszonyát. Erre az indoklásuk szerint azért került sor, mert „munkájuk végzését, vagyis a tanítást jogellenesen megtagadták”. Ezzel arra utalnak, hogy a pedagógusok polgári engedetlenségben vettek részt, amellyel egyébként éppen amiatt tiltakoztak, hogy a kormány kiüresítette a pedagógusok sztrájkjogát. A kirúgott tanárok mellett további 24 pedagógus kapott tájékoztatást az intézményének vezetőjétől arról, milyen következményekkel jár a munka jogellenes megtagadása. A belügyi tárca szerint ők a diákok érdekeit helyezik mindenek elé.
Bár a Belügyminisztérium részleteket nem közölt, hamar kiderült, hogy a nyolc kirúgott tanár közül hatan a XVIII. kerületi Karinthy Frigyes Gimnáziumban dolgoznak, egy pedagógus az Eötvös József Gimnáziumban, egy pedig a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban tanít.
A Karinthy Frigyes Gimnázium igazgatója pedig levélben tudatta, hogy két napra bezár az iskola „mert az intézmény jogszabályban előírt működtetése ezen a két napon előre láthatólag nem lesz lehetséges”, ugyanis a tantestület létszáma nem éri el a jogszabályban előírt szintet.