A versenyre készített videó és a zsűri értékelése.
Készítők: Ráckevei Ady Endre Gimnázium (Tatai Emese, Csoma Boglárka Lilla, Kelemen Petra és Schwarczenberger Dorka) Időtartam: 3’17”
A zsűritagok szöveges értékelése a videóról
Kopcsik István: Kissé széteső, időnként jó ötletekkel, tanár-bírálattal. Mozgásra épít, de a „csatajelenet” több dologban is sántít (zenei aláfestés, olasz tőr stb.) ugyanakkor önálló vonalvezetésű. Történelmileg több tévedés is van benne.
Paár Ádám: A videó elején megismerkedünk a pozsonyi csatával kapcsolatos tévhittel („százezer fős hadsereg”, Árpád hősi halált hal a csatában). Utána logikusan megmagyarázásra kerül a tévhit. A videó kedves, humoros hangulatot áraszt. Kicsit funkciótlannak éreztem dramaturgiai szempontból a táncot a végén.
Lőrinc László: Elsőre furcsa volt a vívás mai tőrrel, mai dzsekiben, egy mai udvaron, a korra való legcsekélyebb jelzésszerű utalás nélkül, viszont kutyával és Zámbó Jimmyvel kísérve. De jobban belegondolva, az utóbbi ötlet nem is rossz, és onnan nézve akár szándékosnak, ironikusnak is vehetjük (kis jóindulattal) az anakronisztikus feldolgozást. A „Még nem veszíthetek” dalszöveget ugyanis a történésre vetítették, feltámadó Árpáddal majd feltámadó ellenséggel is, ami a történelmi ide-oda, a „legenda-cáfolat-hátha mégis” érzékeltetése is, meg persze jó alkalom egy kis kedves-lelkes-vicces táncra. Az egész valahogy nagyon helyes; tetszett a töri óra megjelenítése, még inkább annak megbeszélése az esőben, remek szöveggel, játékkal. Jó ötlet volt az időugrások („képzeljük el”) szerepeltetése (bár fura a hol megjelenő, hol eltűnő füles hajpánt – volt ennek valami szerepe? Ha igen, nem derült ki.). Talán a nagyon ifjú alkotók valamiféle kapcsolatba kerültek a vidám munka közben ezzel a témával, oldallal, és foglalkozni fognak ezekkel a dolgokkal érettebben, később is.