A TTE Ellenőrző Bizottságának beszámolója az 1997. évi Közgyűlésen
1997. október 1. szerda, 0:00
Egyletünk Alapszabálya szerint az Ellenőrző Bizottságnak az alábbi feladatai vannak:
-a szervezet működésének és gazdálkodásának általános felügyelete, a vonatkozó jogszabályok betartásának ellenőrzése,
-az Egylet éves pénzügyi elszámolásának felülvizsgálata,
-az ügykezelés figyelemmel kísérésére és ellenőrzésére Bizottságunk az eltelt időszakban két alkalommal tartott vizsgálatot, amely a dokumentumok ellenőrzésére és a nyilvántartások áttekintésére terjedt ki. Szúrópróbaszerűen ellenőriztük a pénzügyi nyilvántartást, és felülvizsgáltuk az 1996. év elszámolásait (konferencia, pénzügyi, tárgyi eszközök elszámolása). Munkánkat az Egylet elnöke és munkatársai mindenben segítették, a feltárt hiányosságokat (két elmaradt aláírás) és az elismerést egyaránt megköszönték.
Az elmúlt évben az APEH és a TB szervei nem tartottak ellenőrzést. Egyletünk határidőre megküldte az előírt jelentéseket, az APEH, a TB , a KSH és egyéb szervezetek részére.
Megállapításaink az alábbiak:
A Bizottmány munkaterv szerinti üléseit megtartotta, ezekről hiteles jegyzőkönyvek készültek, amelyek iktatás után irattárba kerültek, a döntések végrehajtása folyamatosan történik a felelősök kijelölésével.
Egyletünk jelenlegi taglétszáma 413 fő. Sajnos a tagdíj fizetése messze nem volt 100%-os. Tagságunknak még többet kell tennie az új tagok és pártoló tagok szervezése érdekében.
Örvendetesnek tartjuk az Egyletet támogató állami-, önkormányzati- és társadalmi szervek, illetve szervezetek segítségét, amelyek főleg a konferenciák, rendezvények megtartásához szükséges anyagi feltételeket biztosítják, bár legtöbbször a támogatások a rendezvények után érkeznek meg. Itt említjük meg, hogy a tavalyi jelentésünkben szereplő megállapításunk: „…további számítás- és irodatechnikai fejlesztés még szükséges…” immár sikeresen teljesült. Nagyrészt a Fővárosi Önkormányzat Pro Scholis Urbis Alapítványa támogatásának köszönhetően új, korszerű számítógépet vásárolhattunk. Így bekapcsolódhattunk az Internet-hálózatba is.
A személyi jövedelemadóból leírható 1%-os támogatás is -ami az idén 83 ezer forint körüli összeg volt – minden bizonnyal növekedni fog a jövőben, ha még több felvilágosító tevékenységet fejtünk ki érdekében.
Az Egylet irodahelyisége továbbra is dicséretes rendet mutat és kellemes benyomást kelt. Az elmúlt évben kifogásoltuk a könyv- és folyóirat-nyilvántartás hiányát. A leltározás ebben az évben megtörtént, a könyvek és folyóiratok megfelelő elrendezésben, új polcrendszeren, tékákban találhatóak.
Továbbra is tiszteletpéldányként kapunk számos könyvet, tankönyvet illetve folyóiratot. Így csupán a Művelődési Közlönyre és a SANSZ-ra fizetünk elő. A pénzügyi elszámolások, a naplófőkönyv, a tárgyi eszközök nyilvántartása is pontos, Szöllősi Jánosné könyvelő érdemeként. Az utalványozást dr. Komáromi Mária végzi gondosan. A nyilvántartások naprakészek, az iktatás, az irattározás példás rendben található – Balogh Zsuzsának és Jáhner Józsefnénak köszönhetően.
A TTE 1996. évi tevékenysége mind tartalmi vonatkozásban mind gazdálkodásban az elmúlt évinél is eredményesebb volt.
A pénzügyi elszámolás 1996. évi tételeit ellenőriztük, záró összegeik a következők: Összes bevétel: 5.539.000,-Ft Összes kiadás: 4.617.000,-Ft Eredmény: 922.000,-Ft, amelyből lejön az 1996.évi 151 000,-Ft elszámolt értékcsökkenés, így az éves eredmény:771.000,-Ft lett (az 1995. évi 260.000,-Ft volt).
Budapest, 1997. október 1. Illésné Kocsis Ágnes, Dr. Szabó Sándorné, Dr. Szabó Imre