A TTE Ellenőrző Bizottságának beszámolója a 2001. évi Közgyűlésen
2001. szeptember 13. csütörtök, 0:00
Az Alapszabály szerint az EB feladatai:
-a működés és a gazdálkodás általános felügyelete, a vonatkozó jogszabályok és a pénztárkezelési szabályzat szerinti aláírások ellenőrzése, az éves pénzügyi elszámolás és a mérleg felülvizsgálata -az ügykezelés figyelemmel kísérése és ellenőrzése -a közhasznúsági jelentésből adódó feladatok ellenőrzése.
Bizottságunk rendszeresen részt vett a bizottmányi üléseken, ellenőrizte a jegyzőkönyvek vezetését, a határozatok írásba foglalását. (Az aláírások hiánya 3 jegyzőkönyvnél pótlásra vár.) 2000. szeptember 13-án az ellenőrzés megtörtént, az iratok kezelésére, a mérleg helyességére, valamint az egyéb dokumentumok és nyilvántartások szúrópróbaszerű vizsgálatára terjedt ki. Az Egylet munkatársai – Balogh Zsuzsanna és Horváthné Császár Márta – munkánkat mindenben segítették, megállapításainkat elfogadták.
A Határozatok Tára külön gyűjtésben tartalmazza a bizottmányi illetve közgyűlési határozatokat – időrendben, 1998 óta: az Egylet közhasznú szervezetté nyilvánításától kezdve. A szúrópróbaszerű ellenőrzés – összevetés az eredeti jegyzőkönyvekkel – mindent rendben talált. Egy apró elírásra derült fény: a 2000. február 3-i jegyzőkönyv dátuma helyesen február 4. – éppen a Határozatok Tára alapján javítható – a hiba tehát az eredeti dokumentumban volt. A határozattárak áttekinthetővé teszik az egyesület döntéseit, könnyen készíthetőek tematikai kimutatások, visszakereshetőek döntések.
Megállapításaink:
Az Egylet taglétszáma jelenleg 437 fő. A tagok 10 %-ának továbbra is többéves tagdíjtartozása van. (A Közgyűlés résztvevőinek kívánságára nyilvánosságra hozzuk.) Az szja-ból felajánlható 1 %-os támogatás 81.872 Ft volt 2000-ben, most várhatóan kb. 139 ezer Ft lesz . A számviteli törvény előírásának megfelelően történt a naplófőkönyv vezetése, a tárgyi eszközök nyilvántartása, a pénzügyi mérleg elkészítése. A naplófőkönyvet a könyvelő, Horváthné Császár Márta számítógépes nyilvántartásban vezeti. A nyilvántartást és az iktatást egyetlen munkatárs, Balogh Zsuzsanna végzi. Az irattár rendje áttekinthető, bármely irat kikereshető. (Szúrópróbán ennek ellenőrzése megtörtént.) Az Egylet levelezése, információcseréje követhető, ellenőrizhető. Mindkét munkatárs lelkiismeretes és alapos tevékenységét köszönjük. A 2001-ben a kastély felújítási munkálatai miatt nem szerveződött Gödöllői Történelmi Bál .
2000. október 16-án betörtek Egyletünk irodájába. A rendőrségi nyomozás eredménytelenül zárult. CD-jogtár sajnos nem áll rendelkezésünkre. Ezért javasoljuk az Oktatási Közlöny mellett vagy helyett a Magyar Közlöny megrendelését.
Az Egylet bevételeit növelték a sikeres pályázatok pl.: Oktatási Minisztérium 700 e Ft konferenciára, szakértői kör, helyi csoport szervezésére, az Információs Központ működésére
Fővárosi Közoktatás-fejlesztési Közalapítvány 1 200 e Ft (honlap, Törifórum, Hírmondó) A Fővárosi Főügyészség Egyletünknél 2000-ben törvényességi ellenőrzést végzett. Jóváhagyta szervezetünk kiemelten közhasznú nyilvántartását, és Egyletünk tevékenységében semmiféle kifogást nem talált. Az Alapszabály módosítására szólította fel az Egylet elnökét, ami a Közgyűlés támogatásával megtörtént. 2001 folyamán – VII. hó 31-ig az állami és vállalati támogatás 2.820 ezer Ft volt (tavalyi adat: 2000 augusztusáig 2.478 ezer Ft) A pénzügyi elszámolás 2000. évi adatai 2001. I – VII. havi adatai Összes bevétel 7 033 000 Ft 3 703 000 Ft Összes kiadás 4 359 000 Ft 2 913 000 Ft
Annak ellenére, hogy kiemelten közhasznú szervezetté nyilvánították a TTE-t, támogatóink körét tovább kell bővíteni, hiszen állami támogatásra egyre kevésbé számíthatunk. A pályázati lehetőségeink nem bővültek. Kérjük a T. Közgyűlést, kedves Tagtársainkat, hogy beszámolónkat vitassa meg és fogadja el!