Szegvári Katalin műsora: az Agora szerda délelőtti adásában Miklósi Lászlóval, a Történelemtanárok Egylete elnökével beszélgetek a közoktatás helyzetéről. Az interjút itt érheti el. (.mp3 / 51,1 Mb)
Míg a pedagógus társadalom nagy része passzívan tudomásul vette a Nemzetei Pedagógus Kar megalakulását, addig egyes pedagógus szervezetek, élükön a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetével több alkalommal élesen tiltakozott annak megalakítása ellen. Álláspontjuk szerint a Nemzeti Pedagógus Kar előképe és ihletője a Benito Mussolini által létrehozott fasiszta korporációs, hivatásrendi állam, melyet Magyarországon Gömbös Gyula próbált meghonosítani. Miklósi László, aki 1989 óta a Történelemtanárok Egylete elnöke, felháborodva számol be arról, hogy a „Tavalyi év volt az első, amikor az államtól nem kaptunk támogatást és ez idén is így lesz. Mindig is – persze csak ha indokolt volt – elmondtuk véleményüket az aktuális kormánnyal szemben. Miklósi még hozzáfűzi: A Nemzeti Pedagógus Kar egy fasiszta jellegű szervezet, felülről kötelező beléptetéssel, autokratikus működési jelleggel.”
Másik téma: Hibás gazdasági döntések, valótlanságok állítása, rossz vezetési stílus és a jobbító javaslatok figyelmen kívül hagyása – sok egyéb mellett ezeket a megállapításokat írta le a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnökének tevékenységéről a miniszteri biztos. Szabó miniszteri biztosi kinevezéséhez az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) nem fűzött magyarázatot, viszont sokan tudni vélik, hogy az ötlet egyenesen Orbán Viktortól jött, mert a miniszterelnök elégedetlen volt az állami kézbe vett közoktatási rendszert irányítani hivatott mamutszervezettel. Miklósi szerint a KLIK nem csak az iskolák totális ellenőrzésével tesz jó szolgálatot a kormánynak, de a hozzá kapcsolódó beszállítói piacot is újraosztja (iskolatej, bútorok, tankönyv).”