A Vasárnapi Hírek 2010. augusztus 29-iki számában Miklósi László TTE-elnök véleményét kérdezték arról, hogy Orosházán visszaállították Gömbös Gyula díszpolgárságát.
Visszaállították Gömbös Gyula volt kormányfő díszpolgárságát az orosházi fideszes képviselők. A pénteki városi közgyűlésre Németh Béla polgármester (Fidesz-MDF) nyújtotta be a javaslatot, amely a Gömbös Gyula díszpolgárságát megszüntető 2002-es határozat felülvizsgálatát indítványozta. Akkor a szocialista városvezetés azért bírálta felül az 1932-ben odaítélt titulust, mert
„Gömbös Gyula az adományozást követő életszakaszában méltatlanná vált az Orosháza Díszpolgára címre. A fideszes javaslat szerint „nem lehet egyetérteni azzal, ha valakinek a tevékenységét és életútját az adományozást követő 70 év eltelte után felülvizsgálják és a képviselő-testület többségének meggyőződése szerint átértékelik”.
Mit szól a trianoni szerződés békés revízióját és a Mussolini-féle korporációs rendszer bevezetését is pártoló Gömbös „rehabilitálásához” Miklósi László, a Történelemtanárok Egyesületének [sic!] elnöke?
– Úgy gondolom, az lenne a szerencsés megoldás, ha egy-egy település díszpolgári címét csak olyan személyiségek kapnák, akiket a történettudomány általános értékelése is méltónak tart erre. A megosztó történelmi személyiségek tanítása – gondolhatunk akár Teleki Pálra vagy Gömbösre is – természetesen nagyon fontos. Az életútjuk, a tevékenységük tanulságok sorát kínálja. Ám nem célszerű kifejezetten példaképül állítani olyan embereket, akiknek a tevékenysége, a személyisége legalábbis vitatható. Márpedig Gömbös Gyula munkássága több szempontból is vitás. Például nagy szerepe volt a fasiszta államhoz való kötődés kialakításában, s ő volt az egyik széles körben ismert minta arra, hogy a politika a demagógiát használja céljai eléréséhez. Ezeket pedig korunk történettudománya nem sorolja a követendő erények közé.