Az Egylet által adományozható kitüntető plakett a történelemtanítás, a Történelemtanárok Egylete érdekében végzett kiemelkedő munka TTE-plakett adományozásával jutalmazható. A kitüntetés kerek kisplasztika, amely előlapján a TTE jelvényét ábrázolja. A hátoldalon a kitüntetett neve olvasható. Az adományozásról a Bizottmány dönt, a plakett a Közgyűlésen adható át.
A TTE-plakett díjazottja 2001-ben: Brachna Zsuzsanna
A Történelemtanárok Egyletének alapító tagja. 1989 májusában jelen van a programalkotó vitán, szeptemberében az alakuló ülésen. A TTE Tankönyvbíráló Muhelyében kiemelkedo szakmai munkát végez. Az egyesület ajánlásával 1999-ben tankönyvreferensi megbízatást nyer el, azóta számos tankönyv jóváhagyásához készít szakértoi véleményt. A Cartographia Kiadó Képes történelmi atlaszának szerkeszto bizottsági tagja (2000-tol). Célja a történelemtanítás végiggondolt, szakmailag megalapozott megújítása. A hagyományok megorzésével kívánja modernizálni szakmánkat. Különleges munkája egy újszeru történelmi CD kimunkálásában való részvétel: Társszerzoje az „Élet a polgárosodó Magyarországon – Játékos feladatok általános és középiskolásoknak” címu CD-nek, o jegyzi a Társas kapcsolatok címu rovatot (2001). Kiemelkedo szakmai munkája erosíti a Történelemtanárok Egylete presztízsét. A plakett odaítélésérol a TTE Bizottmánya 2001. szeptember 21-i ülésén határozott.
A TTE-plakett díjazottja 2000-ben: Koltai Éva Bernadette
1993 óta tagja a Történelemtanárok Egyletének. 1998-ban kezdeményezte a Gödöllői Csoport megalapítását, azóta ennek vezetője. Aktív tevékenysége alapján egyletünk egyik meghatározó személyisége. Az általa vezetett csoport a TTE tagjai számára is kirándulásokat szervezett Gödöllőre, Komáromba és Vácra, utazást tettek Bécsbe és Prágába. Hagyományt teremtett, amikor megszervezte a város és a szakma egyaránt fontos eseményét: a minden korábbi várakozást is felülmúlóan sikeres eseményt, a Történelmi Bált. Konferenciáink egyik szervezője, rendezője. A Történelemtanárok Egylete sikeres tevékenysége nem valósulhatott volna meg az ő áldozatos, önzetlen munkája nélkül. A plakett odaítéléséről a TTE Bizottmánya 2000. szeptember 29-i ülésén határozott.
A TTE-plakett díjazottja 1999-ben: Dr. Szabó Sándorné
1991 óta tagja a Történelemtanárok Egyletének. Az Ellenőrző Bizottság tagja. Aktív tevékenysége alapján egyletünk egyik meghatározó személyisége. A TTE szakkönyvtárának gondozója, az egylet irodai, szervezeti működtetésének állandó segítője. Konferenciáink, kiállításaink egyik szervezője, rendezője. A Történelemtanárok Egylete sikeres tevékenysége nem valósulhatott volna meg az ő áldozatos, önzetlen munkája nélkül. A plakett odaítéléséről a TTE Bizottmánya 1999. szeptember 10-i ülésén határozott
A TTE-plakett díjazottja 1998-ban: Dr. Komáromi Mária
A Történelemtanárok Egylete alapító tagja. A TTE ügyvivője, majd alelnöke, jelenleg az Ellenőrző Bizottság tagja. Szervezetünk életének meghatározó, nélkülözhetetlen személyisége. A kezdetektől szerteágazó feladatokat lát el: tagokkal való levelezés, pénzügyi ellenőrzés, valamint az egylet írásos anyagainak lektorálása. A TTE Hírmondó és az egylet honlapjának olvasószerkesztője. Az egylet irodai munkájának, szervezeti működtetésének állandó segítője. Valamennyi rendezvényünk, konferenciánk szervezője. Kitartó, önzetlen munkája jelentősen hozzájárult a Történelemtanárok Egylete eredményeinek, sikereinek eléréséhez. A plakett odaítéléséről a TTE Bizottmánya 1998. november 2-i ülésén határozott.
A TTE-plakett díjazottja 1997-ben: Glavinicsné Jáhner Eszter
A TTE alelnöke. Feladata az Egylet nemzetközi kapcsolatainak gondozása. Ő koordinálta az Európa-úton című taneszközcsomag fordítását, lektorálását, iskolákhoz való eljuttatását. Az Euroclio-ban (az Európai Történelemtanár-szervezetek Tömörülése) J.E. képviseli a TTE-t. Elérte, hogy Magyarország, a TTE rendezhetett – régiónkban elsőként – Euroclio-konferenciát és -közgyűlést. A konferencia elnyerésének joga a magyar történelemtanítás elismerését jelentette. Az 1997. márciusi Euroclio-konferencia főszervezője, rendezője. A tanácskozáson mintegy 35 ország képviseletében több mint száz történelemtanár vett részt. A történelemtanítás fontosságának elismerését jelentette, egyesületünk tekintélyét erősítette, hogy Göncz Árpád, a Magyar Köztársaság elnöke nyitotta meg a nemzetközi konferenciát. Ez a rendezvény határkő Egyletünk történetében. Fennállásunk óta ez a TTE egyik nagy sikere. Elmondhatjuk, hogy immár nemzetközileg is ismert, elismert szervezetünk. Egyúttal újabb barátokat szereztünk hazánknak, s a sikeres rendezvénnyel – ha csupán egy kis lépéssel is – elősegítettük a szakmánkban hazánk európai elismertségét s az integrációt. A plakett odaítéléséről a TTE Bizottmánya 1997. szeptember 26-i ülésén határozott.