Repárszky Ildikó, a Fazekas Mihály Gimnázium vezető tanára és egyben a Történelemtanárok Egyesületének alelnöke az Indexnek azt mondta, hogy az írásbeli érettségik megtartására vonatkozó javaslat számos kérdést felvet:
Ha csak jövő héten születik meg a döntés, akkor alig két héttel az érettségi előtt fogják megtudni a gyerekek, hogy meg lesz tartva az érettségi?
Hogyan képzelik el 74 ezer gyerek mozgását, hogyha érvényben marad a kijárási korlátozás? Fontos, hogy az írásbeli három hétig tart, ha pedig messze van az iskola, és a szülő segíteni akar, és elviszi a gyereket, akkor százezres nagyságrendben fognak mozogni emberek járvány idején.
Ki fog adni védőfelszerelést a gyerekeknek? Májusban már sokszor kánikula van, a tanulók majd maszkban izzadva fognak megírni egy 4 órás tesztet?
Ha egy teremben több gyerek van, akkor több tanárra is szükség van. Országosan több ezer pedagógusról beszélünk. Ők is kapnak majd megfelelő védőfelszerelést?
Járványügyi szempontból nem problémás, ha a vizsgázó tanulókról folyni fog a víz a melegben?
A nyelvi érettségiket hogyan fogják beszámítani nyelvvizsgának, ha nem tartják meg a szóbelit?
Mi lesz azokkal a projekttárgyakkal, amelyeknek csak szóbeli részük van?
Amikor kijavítják a dolgozatokat, a tanulóknak joguk van azokat megnézni. Ezt is biztosítani fogják a gyerekeknek?
Ha május 4-én kezdődik az írásbeli, ahogy tervezték, akkor annak van egy hivatalos menete, írásban kell felkérni hozzá a tanárokat, akiknek alá kell írniuk az erről szóló dokumentumot. Ezt le tudják menedzselni az intézmények?