A versenyre készített videó és a zsűri értékelése.
Készítők: Karinthy Frigyes Gimnázium Budapest (Pauló Lili, Karkiss Réka, Steiner Bernadett) Időtartam: 1:58
A zsűritagok szöveges értékelése a videóról
Kopcsik István: A bábjátékos feldolgozás ügyes gondolat, bár néhol kicsit összevisszaság van benne. A képek közötti kapcsolat nem mindig érthető, de elgondolkodtató. Színes, meghökkentésre épülő, ötletekben gazdag anyag!
Paár Ádám: A videó kapcsán leginkább a technikai megoldás fogott meg, a kivágott és felfüggesztett papír-emberalakok alkalmazása. Nekem önmagában a videóból nem teljesen világos, hogy milyen tévhitet cáfol. Ugyanakkor nagyon tetszett, hogy a sok politikai, társadalmi kérdés mellett egy művészeti, művészettörténeti témájú videó is felkerült. Hangulata amúgy kedves.
Lőrinc László: Nagyon kedves kis videó, ami elsőre zagyvának hat, de ismerve a vonatkozó cikket (A történelem variálja önmagát – ruharendelet egy művészeti főiskolán – 1932-ben), és többször újra megnézve a videót, érthetővé válik néhány dolog. Ötletes a múzeumi háttér, és az ebben nézelődő kis papírbábok – bár utóbbiak lehettek volna kidolgozottabbak is. A jó dramaturgiai-vizuális ötleteket nem mindig sikerül megvalósítani, nem esik le rögtön a nézőnek, hogy időutazás történik, és hogy hol kezdődik. Nehéz észrevenni, hogy a múzeumban melyik hátuk mögött lévő (!) képről beszélnek, vagy miért úszik be régi utcakép háttérként (nyilván az időutazás helyszíne) stb. Nem világos, miért barokk a zene, a férfi modellt miért nőrajz jeleníti meg, a felöltözött aktfestmény helyett miért magának az akt lefestésének fotója látható, az előkötő miért ruhaként jelenik meg, a háttér miért kisvárosi/falusi helyenként (máshol városi), vagyis van ebben némi káosz, de bűbájos, szerethető diákkáosz. Még egy, a tenyleg.com oldalra utaló szójáték is belekerült. J („Legyen aktuális az akt!”)