Találd ki! Hozd létre! Oszd meg! Szeretnéd te eldönteni, hogy mit tanulj? Szeretnél főzés/szex/pénzügy órát? Szeretnéd, ha felnőttként kezelnének a tanárok? Szeretnéd, ha megkérdeznék a véleményed?
1 Pályázat célja: Sokan nem szeretnek iskolába járni. Ezzel a pályázattal azt szeretnénk elérni, hogy Ti, középiskolások, közösen gondolkodjatok arról, hogy milyen a jó iskola, milyen suliba járnátok szívesen és lelkesen, és mindezt hozzátok létre a Facebook világában.
2 Pályázat tartalma: Álmodd meg az ideális iskolát! Hozz létre neki egy Facebook-oldalt, töltsd meg tartalommal, tedd interaktívvá, gyűjts lájkokat!
A FB-oldalt április 11 és május 12. között kell fenntartanotok, és lehetőleg minél gyakrabban új tartalmakat posztolnotok, annak érdekében, hogy minél több részlet kiderüljön az általatok elképzelt iskoláról. Írhattok posztokat az elképzelt napi történésekről, készíthettek fotókat, videókat, gifeket, animációkat, rajzokat, akár zenei tartalmakat is, a lényeg, hogy minél kreatívabban, színesebben és pontosabban ábrázoljátok az általatok elképzelt tereket, tanárokat és órákat.
Figyelem! Nem kell feltétlenül újat kitalálnotok, ha valami jól működik az iskolátokban, szeretitek a tereket, az órákat, akkor mutassátok be azokat! Van kedvenc tanárotok, aki jófej és jól tanít? Mutassátok be őt! Van kedvenc tanórátok, filmklubotok, pihenőhelyetek? Ezekre is mind kíváncsiak vagyunk!
A saját Facebook oldalán a legtöbb lájkot szerző csapat közönségdíjban részesül.
A verseny időszakában az alábbi kérdéseket járjátok körbe (nem kell minden kérdést megválaszolni, de jó, ha minden fő témára kitértek):
Milyen legyen az iskola és környezete? Hol képzelitek el a sulit? Milyen legyen a belső élettér, az udvar, a folyosó? Mi van a környezetében? Milyen lenne a tökéletes tanterem?
Étkezés az iskolában Milyen legyen a menza? Milyen legyen a büfé? Fair trade legyen-e? Lehet-e enni óra közben?
Szabadidő az iskolában Mi történik a szünetekben, szabadidőben? Milyen táborok, tanulmányi utak, osztálykirándulások vannak?
Diákélet Legyen-e Diákönkormányzat? Milyen legyen az érdekképviselet? Van iskolaújság/iskolarádió/esetleg tévé? Milyen szakkörök vannak?
Tanárok Milyenek a tanárok? Milyen a tökéletes tanár? Van osztályfőnök? Egyáltalán vannak osztályok? Hány fősek?
Bejutás az iskolába Legyen-e felvételi? Mi az, ami a teljesítményre motivál? Vannak-e tanulmányi versenyek? Lehet-e bukni?
Akadálymentesítés Járnak/járhatnak-e fogyatékkal élők, hátrányos helyzetben levők az iskolába? Mit tennél az ő integrációjuk érdekében?
Az órák Milyen hosszú legyen egy óra? Egyáltalán kellenek órák? Milyen a tökéletes óra? Milyen tantárgyak kellenek, milyenek nem? Választhassa meg mindenki, mit akar tanulni? Legyen-e házi feladat? Milyen praktikus órák legyenek? Legyenek-e nyomtatott tankönyvek? Lehet-e enni/mobilozni óra közben?
Szabályok Ki hozza a szabályokat? Mennyire szigorúak? Vannak-e kivételek? Különböző szabályok vonatkoznak a tanárokra és a diákokra?
Családi kapcsolat Vannak szülői értekezletek? Esetleg családi programok?
Figyeljétek a LájkSuli pályázat Facebook oldalát, ahol folyamatosan frissülő tartalmakat találtok a versenyről, és naponta újabb ötleteket meríthettek a saját sulitok számára!
3 Kizáró okok és játékszabályok
Kizárjuk azokat a pályázatokat, amelyek obszcén, trágár, pornográf, gyűlöletkeltésre, uszításra alkalmas, vagy egyes személyeket lejárató tartalmat közvetítenek. Törekedni kell a saját tartalom előállítására, nem saját tartalmak felhasználásánál a forrást meg kell jelölni.
4 Kik pályázhatnak? 9.-13. osztályos szakiskolai, szakközépiskolai, gimnáziumi diákok 2-3 fős csapatokban. A csapatok tagjai egy- vagy több különböző iskolából is jöhetnek.
5 Hogyan kell pályázni? A 3 fős csapatoknak közösen kell kitöltenie az online jelentkezési lapot itt. A jelentkezéshez már létre kell hozni a pályázó Facebook oldalt, annak a linkjét meg kell adni a jelentkezési lapon. Azonban csak április 10-től kell elkezdeni feltölteni a tartalmakat.
6 Meddig lehet pályázni? Jelentkezési lap beküldésének határideje: 2013. április 10. éjfél FB oldalak nyilvánossá tétele és aktív működtetése: 2013. április 11-től május 12. éjfélig
7 Elbírálás: Egy felkért 5 tagú zsűri dönt az első két helyezettről. A Facebook page-üket lájkolók száma alapján a legtöbb lájkot szerzett csapat közönségdíjat kap. A zsűri: ● Hajós András zenész; ● Kováts Vera (X-faktor); ● Vekerdy Tamás pszichológus; ● Hadas Kriszta szerkesztő-riporter; ● Molnár-Gál Béla atya, igazgatóhelyettes.
8 Díjazás:
1. helyezett: Balaton Sound Fesztivál hetijegy (3 db) 2. helyezett: VOLT Fesztivál hetijegy (3db) Közönségdíj: Sziget Fesztivál napijegy (3 db)
Díjátadó: 2013. május 26. A nyertes csapatokat a díjátadót megelőző 2 munkanappal értesítjük.
9 Bírálati szempontok: A zsűri a kreativitást, az eredeti, ám a realitás talaján maradó ötleteket, megoldásokat fogja díjazni. Fontos szempont, hogy milyen aktív volt a csapat, milyen sűrűn osztott meg új és változatos, a pályázati kiírásnak megfelelő tartalmakat. A tartalom technikai professzionalitására (pl. videó kép-minőség) a zsűri nem lesz tekintettel. A pályázatok a közönségszavazatok (lájkok) alapján is rangsorolva lesznek. A legtöbb lájkot kapott pályázó csapat különdíjat kap.
Bírálati szempontok:
● Mennyire sokszínű a tartalom? ● Mennyire kreatív eszközöket használnak az oldal megvalósítása során? ● Mennyire tértek ki a posztok a megadott témákra? ● Mennyire aktívan használják az Facebook oldalt a projekt ideje alatt? Mennyire sikerült bevonni az oldalra látogatókat? ● Mennyire jelennek meg esélyegyenlőségi szempontok? ● A Facebook oldal tartalma mennyire marad a realitások talaján?